Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Chcesz zamówić kapsułki z kawą? Kliknij tutaj.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do większości popularnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]