Kapsle i pudełka na monety – jak przechowywać cenne numizmaty?

Więcej o pudełkach na monety.

Wartość gromadzonych przez numizmatyków eksponatów może zwiększyć się tylko wtedy, gdy zachowają się one w doskonałym stanie. Jak więc ochraniać zarówno bardzo cenne, ale także mniej wartościowe monety? Zalecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle do monet – ochraniają numizmaty przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci

Kolekcjonerzy mają przyjemność nie tylko z kupna monet, ale dodatkowo z ich klasyfikowania, oglądania bądź okazywania innym entuzjastom numizmatów. Niestety, każde wzięcie w dłoń monety, w szczególności egzemplarza w stanie „mint” wykonanego z plastycznego metalu (np. srebra), może być przyczyną jej otarcia. Z tej przyczyny rekomenduje się trzymać cenne numizmaty w plastikowych kapslach do monet, które sprzedawane są w wielu rozmiarach dopasowanych do średnic najczęściej spotykanych monet kolekcjonerskich. Kapsle wytwarzane są z tworzywa sztucznego o wysokiej przejrzystości, i chociaż łatwo się je otwiera oraz zamyka, są one szczelne i starannie zabezpieczają monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem wody czy powietrza. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa warianty kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, z piankowym wkładem dostosowanym do przechowywania monety o konkretnej średnicy. Niezwykle istotny jest dokładny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, gdyż to powstrzyma jej przesuwanie się wewnątrz pojemniczka i obniży możliwość zadrapania jej awersu, rewersu, a też rantów.

Komfortowe przeglądanie okazów w kapslach – pudełka na monety

Kapsle są świetnym sposobem przechowywania numizmatów, ale jak komfortowo przeglądać kolekcję, kiedy jest w nich schowana? Polecanym wyjściem jest zakup pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsle już posiadamy. W takim pudełku umieszczamy kapsle w rządku w specjalnych przegródkach. Można w nich też przechowywać numizmaty w holderach – tych pomieści się tu znacznie większa ilość niż plastikowych kapsli. Pudełka oraz kapsle na monety od uznanych producentów zdołają efektywnie ochraniać kolekcję nawet przez okres 10 lat!

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]