antena SAT, antena satelitarna

Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie SAT

Znaczna część z nas ma we własnym mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że częściej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy czasami obejrzeć ciekawy film lub talk-show w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można znaleźć w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która na ogół nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Jest to rezultatem tego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyróżnia się kilka rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej konsumenci stosują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Doskonałej jakości antena SAT będzie nam służyć długo.

Co obok anteny satelitarnej jest konieczne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest jedynym elementem koniecznym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba również posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]