Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen

Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w kraju nad Wisłą są cenione z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C4, C5, C6, C-Crosser, C-Elysse, Jumper, Nemo, Xantia, Saxo i Xsara. Oczywiście, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą być gotowi na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, potrzebują też moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak ekonomicznie i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co źle wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zamówić przez internet.

Nasza siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]