Chroń stopy przed potencjalnymi urazami – o obuwiu sportowymi

Chcesz kupić obuwie sportowe? Odwiedź ten adres.

Systematyczny jogging, ćwiczenia na siłowni czy udział w sportach zespołowych są argumentem, by odpowiednio zadbać o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w typowych butach, skutkiem tego tak kluczowe jest zakładanie obuwia sportowego.

Obuwie sportowe – osłona stopy przed ewentualnymi kontuzjami

Większość z nas łączy obuwie sportowe przeważnie z fajnym designem oraz wygodą ich noszenia. Nie spostrzegamy ich szczególnych właściwości, jednak podświadomie odczuwamy, iż stopy czują się w takich butach lepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe nierzadko nosimy też w pracy, najczęściej, jeśli jest to fach, w którym przez długie godziny stoi się bądź chodzi – dostrzegamy je na nogach pracowników sklepów, pedagogów oraz pielęgniarek. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych wyników, ale również zabezpieczenie się przed możliwymi kontuzjami. Wysokie buty koszykarskie chronią goleń i kostkę graczy od ewentualnych urazów w czasie wyskoków, spody obuwia do tenisa są przystosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki do piłki nożnej gwarantują zawodnikom przyczepność i umożliwiają szybką zmianę kierunku biegu zarówno na naturalnej, jak i sztucznej pokrywie boiska, analogicznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieg po parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Buty sportowe – dlaczego są droższe?

Jeżeli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportowej produkuje się specjalne obuwie, nie powinno się zastępować go uniwersalnymi adidasami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w nieodpowiednim obuwiu z supermarketu może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie warto też oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę mają wpływ dekady spędzone przez producentów nad obserwacją mechaniki danego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takich butów. Buty noszące widoczne ślady zużycia albo uszkodzone, trzeba szybko wymienić na nowe, jako że zapewne nie spełnią one już swoich funkcji, co również może doprowadzić do urazów podczas ćwiczeń.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]