Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Sprawdź, gdzie kupić buty do jazdy konnej.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeśli zauważa się liczne atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, ćwiczenie właściwej postury, jak również poprawienie kondycji. Oprócz tego ma pozytywny wpływ na psychikę: likwiduje napięcie, podnosi poczucie odpowiedzialności i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie całej lub części nogi

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótszei sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują osłonę całej nodze, minimalizując zagrożenie powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednak decydując się na ich zakup, powinno się pamiętać o tym, by zaopatrzyć się także w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z czego są produkowane buty do jazdy konnej?

W czasie zakupów butów jeździeckich, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest z pewnością droższa, lecz warto się na nią zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Polecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada trochę gorzej, lecz jej zaletą jest niższa cena.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]