Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli szukasz kasków jeździeckich, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, a także pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]