Komu jest potrzebny raport danych pozafinansowych

Raport danych pozafinansowych. Skieruj się na www.pracowniaregister.pl, aby skorzystać z wiedzy specjalisty.

Raporty danych pozafinansowych są coraz chętniej publikowane przez najróżniejsze firmy. Na ich stworzenie najczęściej stawiają wiodące marki – publiczne koncerny oraz światowe holdingi, ale spotyka się je również w nieco pomniejszych przedsiębiorstwach. Najpopularniejszym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, czyli raport odpowiedzialności społecznej. Z informacji, które w nim znajdziemy można dowiedzieć się na przykład jakie są proporcje kobiet i mężczyzn w radach nadzorczych, jak istotna jest dla firmy troska o ekologię i w które kampanie społeczne się angażuje. Dlaczego zatem opłaca się opracować raport danych pozafinansowych? O czym wiedzieć przy jego wydaniu, aby dał spodziewane skutki?

Dlaczego warto przygotować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto zdecydować się w szczególności z uwagi na wizerunek korporacji. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek marki odpowiedzialnej, zaś to wpływa tak na wzrost ilości kontrahentów, jak i brak trudności z przyznaniem ewentualnych kredytów. Raport danych pozafinansowych oprócz tego umożliwia zbudowanie więzi z miejscowymi społecznościami oraz władzami, a to będzie niezwykle ważne dla każdej marki – tak niewielkich spółek, jak i ogólnoświatowych korporacji.

Skuteczny raport danych pozafinansowych

Opracowanie raportu danych pozafinansowych przyniesie oczekiwane efekty wyłącznie wtedy, gdy jego dane opublikujemy w atrakcyjnej wizualnie formule. Dlatego po opracowaniu informacji, warto powierzyć złożenie raportu doświadczonej studiu graficznemu. Przez to potencjalni kontrahenci łatwo znajdą najistotniejsze informacje, a to w dużym stopniu wpływa na ich zdanie o marce. Pamiętajmy również, iż raport danych pozafinansowych będzie elementem strategii kształtowania wizerunku marki – musi więc nawiązywać do publikowanych przez nią pozycji reklamowych.

Nasza siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]