Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Jeśli interesuje Cię korzystna oferta trekkingu, skieruj się na www.exploruj.pl.

Wypady w góry mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności jest uzależniony od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – np. w Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także niebojących się mało komfortowych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, Karpaty Wschodnie oraz Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]