Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Na www.exploruj.pl/wyprawy/ poznasz aktualną ofertę wypraw.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności tras powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Największą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]