Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Więcej w temacie Kilimandżaro wyprawa na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają w głównej mierze kurczące się już lodowce, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także niepowtarzalne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zaopatrzyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]