Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie aktywnych wypraw? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy w każdy urlop muszą zrobić coś nowego, czego dotychczas nie doznali. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne sporządzają atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – świetna szansa, by przyswoić sobie przydatne kwalifikacje

Aktywne wycieczki to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne rejony świata i Polski od kompletnie innej strony. Program takich wyjazdów jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na ganku wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to również świetna okazja, aby zdobyć kolejne kwalifikacje, gdyż w wielu przypadkach łączy się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania zasad przetrwania w określonym obszarze. Na wycieczce w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. w przypadku lawiny. Trzeba też napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Gdzie aranżowane są wycieczki dla aktywnych?

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty w rozmaitych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących turystów – bez problemu dadzą sobie rade też podczas wycieczki na Wyspy Komodo lub w Himalaje.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]