Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany trekkingi Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Problemy powoduje też sama organizacja podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]