Najładniejsze miejsca w Małopolsce

Zajrzyj na https://visitmalopolska.pl/, żeby dowiedzieć się więcej o najciekawszych miejscach w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy godne polecenia, kultowe oraz nowe, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Ładne, choć nieznane miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny krajobraz – przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie amatorów, jednak też uznanych alpinistów i himalaistów.