Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Na www.exploruj.pl/gora/dolomity/ znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce położonych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną doświadczyć jeszcze raz ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, gdy można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wyznaczono w nich również łatwe szlaki

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną ilością poszarpanych grani, turni oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, wytyczono w nich również sporo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co warto zobaczyć na trekkingu w Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia oczaruje przejście przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime oraz wierzchołek Averau.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]