Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli szukasz zawieszek srebrne, koniecznie wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze znosi również kontakt z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed schowaniem do pudełka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.