Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Potrzebujesz kolczyków z kamieniami? Koniecznie odwiedź ten adres.

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich stylowe kolczyki lub wisiorki. Kamienie są w stanie zupełnie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z kryształami, odmienny natomiast te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużą popularnością? Jakie Minerały wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi produktami? To potrafi zadziwić – zwłaszcza czytelników, którzy nie mają wiedzy o produkcji biżuterii.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, iż duża część surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru oraz cyrkonu, zaś rozmaite kolory są zasługą tego typu domieszkom, jak cer lub nikiel. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Złotnicy o wiele chętniej stosują jednak kamienie szlachetne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać barwy od niebieskich do czerwonych oraz bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zazwyczaj podnosi koszty kupna tego typu kolczyków. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła znacznie bardziej unikatowe, niż te ze syntetycznymi materiałami.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]