Kolczyki z ametystami

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Skieruj się tu

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.