Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Zobacz, gdzie nabyć mistyczny topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka łatwo pomylić się, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma fioletowy odcień, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Ważna okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danego stroju.