Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Znajdź biżuterię srebrną na www.bizutik.pl.

Jest z ludźmi od tysięcy lat i mimo pojawienia się wielu nowych projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest swoistą ozdobą człowieka, a także umożliwia oddanie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie chętnie zakładają panie oraz mężczyźni, dzieci i dorośli, osoby z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które wzory cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria jest tak chętnie wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej kilka dekad?

Zalety srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia fakt, że jej używanie pozwala ustrzec się wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć również o jego wyglądzie, który idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro posłuży wiele czasu, jednak powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować czy uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]