Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Szukasz topazów? Wejdź na www.topazy.com.pl

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje tylko w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Różnorodność biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z owym metalem. Należy jednak dodać, że na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są również wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują również inne produkty. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek około tysiąca złotych, zaś za wykonane ze srebra zapłacimy czasem sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać wersje szczególnie trafiające w nasze upodobania warto więc udać się do kilku sklepów – zaś to wymaga sporo wysiłku. Aby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na zakupy online. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę także znaleźć pierścionki czy naszyjniki w niższych cenach.