Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chcesz zamówić lampworki, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione samodzielnie – surowiec rozgrzewano z wykorzystaniem przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Dziś także można wykonać je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to umożliwia danie mu rozmaitych form. Strużki stopionego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Przy jakich kreacjach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie prezentowały się tylko przy takich ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]