Jak działa stacja czołowa?

Dowiedz się, gdzie kupić stację czołową, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny element, który skupia różne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe podzespoły tworzą razem sprawnie funkcjonującą całość. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa używana jest w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – np. w hotelach, hostelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona połączenie do pojedynczych odbiorników. Jednym z kluczowych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Dedykowane aplikacje ułatwiają jej sprawną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – np. DTV AV2 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – sprawny układ antenowy

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują awarie w transmisji obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne wydatki. Wiele części składających się na stację czołową wyposażona jest również w oddzielne sloty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Komponenty można swobodnie mieszać, uzyskując kompleksowy system antenowy.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]