Kancelaria prawna – merytoryczna pomoc dla frankowiczów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty lub kredyty we frankachszwajcarskich. Wachlarz usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Oprócz tego są to też postępowania o zwrot gotówki, unieważnienie umów lub zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Bank Millennium, Getin Noble Bank, mBank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.